OPPO i Nokia zawarły globalną umowę o wzajemnej licencji na patenty 5G.

.

W dniu dzisiejszym OPPO ogłosiło podpisanie globalnej umowy o wzajemnej licencji patentowej z Nokią, obejmującej standardowe patenty związane z technologią 5G i innymi dziedzinami komunikacji komórkowej.

To wydarzenie kończy spór między obiema firmami, a także zakłada zakończenie wszelkich procesów patentowych toczących się w różnych jurysdykcjach. Szczegółowe warunki porozumienia pozostają poufne, a umowa obejmuje również markę OnePlus.

“Bingo Liu, Dyrektor generalny OnePlus Europe, wyraził zadowolenie z zawarcia umowy, podkreślając, że porozumienie to odzwierciedla wzajemne uznanie i szacunek dla własności intelektualnej obu stron. Dodatkowo, umowa kładzie podwaliny pod przyszłą współpracę pomiędzy OPPO, Nokia i marką OnePlus.”

Feng Ying, Dyrektor ds. własności intelektualnej w OPPO, podkreślił, że firma OPPO zawsze wspierała rozsądne opłaty licencyjne oraz długoterminowe podejście do własności intelektualnej. OPPO promuje rozwiązanie sporów poprzez polubowne negocjacje.

“Jenni Lukander, Prezes Nokia Technologies, wyraziła zadowolenie z podpisania umowy licencyjnej z OPPO. Lukander podkreśliła, że umowa ta, razem z innymi ważnymi umowami zawartymi w ostatnim roku, zapewni długoterminową stabilność finansową działalności licencyjnej Nokii.”

OPPO jest globalnym liderem w dziedzinie innowacji smartfonów, posiadając ponad 5900 rodzin patentów na standardy komunikacji 5G w ponad 40 krajach. W wyniku tej umowy, obie firmy zobowiązały się do współpracy nad przyszłymi innowacjami, wykorzystując wzajemnie uzgodnione patenty.

Źródło:OPPO

Źródło: Komunikat prasowy OPPO, 24 stycznia 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *