Koniec Darmowego WhatsAppa: Opłaty za Kopie Zapasowe na Horyzoncie

Koniec Darmowego WhatsAppa: Opłaty za Kopie Zapasowe na Horyzoncie

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów, ogłosił plany wprowadzenia opłat za jedną z jego dotychczasowych bezpłatnych usług.

Już za dwa tygodnie użytkownicy będą musieli zapłacić za tworzenie kopii zapasowych w aplikacji. Wcześniej te kopie były bezpłatnie przechowywane w chmurze Google Drive, ale to się zmienia.

Nowa polityka cenowa wejdzie w życie na początku przyszłego miesiąca, zaczynając od użytkowników WhatsApp beta, a reszta użytkowników poczuje jej skutki na początku 2024 roku. Oto, co się zmieni:

  1. Bezpłatny Limit 15 GB Danych: Od początku grudnia nie będzie już obowiązywać standardowy bezpłatny limit 15 GB danych. Jednakże, aby uzyskać dodatkowe miejsce w chmurze, konieczne będzie opłacenie subskrypcji.
  2. Trzy Rodzaje Subskrypcji: Dostępne będą trzy rodzaje subskrypcji różniące się pojemnością:
    • 100 GB,
    • 200 GB,
    • 2 TB.
  3. Opłaty Miesięczne: Najmniejsza pojemność (100 GB) będzie kosztować 8,99 zł miesięcznie.
  4. Usuwanie Zapisów w Celu Korzystania Darmowego: Dla tych, którzy chcą pozostać przy darmowym korzystaniu z WhatsAppa, konieczne będzie sukcesywne usuwanie zapisów rozmów i plików przesłanych przez aplikację.

Ta zmiana wpisuje się w nową politykę Meta, właściciela WhatsAppa, który wprowadza opłaty również na innych platformach, takich jak Facebook i Instagram. To znacząca zmiana dla milionów użytkowników WhatsAppa, którzy do tej pory korzystali z tej funkcji bez dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *