T-Mobile Polska utrzymuje wzrost liczby klientów i inwestuje w rozwój sieci

T-Mobile Polska utrzymuje wzrost liczby klientów i inwestuje w rozwój sieci

W trzecim kwartale 2023 roku T-Mobile Polska odnotował wzrost przychodów o 6,6 proc., osiągając wynik na poziomie 1,78 mld złotych.

Skorygowany zysk EBITDAaL wyniósł 465 mln złotych, co potwierdza stabilną pozycję operatora na rynku telekomunikacyjnym.

Głównymi czynnikami wzrostu przychodów były zwiększona liczba klientów, zwłaszcza w segmencie usług konwergentnych (internetu szerokopasmowego, telewizji i usług głosowych) oraz biznesowych, w tym obszaru usług ICT (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych). Warto zauważyć, że oferta prostych i kompletnych pakietów usług dla domu zdobywa coraz większą popularność wśród klientów.

Na koniec września 2023 roku liczba użytkowników korzystających z usług T-Mobile Polska wzrosła do 12,54 mln, co stanowi wzrost o 224 tys. w porównaniu do poprzedniego roku. Liczba abonentów wyniosła 8,13 mln, natomiast klientów ofert prepaidowych było 4,41 mln.

Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska, podkreśla, że firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, takie jak marka Red Bull Mobile, skierowana zwłaszcza do młodszych klientów. Ponadto, firma podpisała umowę z grupą Vectra w celu rozszerzenia dostępu do usług internetowych.

Skorygowany zysk EBITDAaL wzrósł o 1,6 proc., osiągając 465 mln złotych, mimo obciążeń kosztowych, takich jak regulacje stawek MTR. T-Mobile Polska kontynuuje inwestycje w rozwój sieci światłowodowej, technologii 5G oraz usług IT, w tym T Hubu, który oferuje usługi IT dla spółek z koncernu Deutsche Telekom.

Juraj Andras, dyrektor finansowy T‑Mobile Polska, podkreśla, że mimo wyzwań związanych z kosztami energii elektrycznej, firma utrzymuje znaczący wzrost i zdolność do realizacji inwestycji. W trudnym otoczeniu rynkowym operator utrzymuje się na ścieżce wzrostu, co potwierdza jego silną pozycję na rynku telekomunikacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *