Recenzja iPhone’a 14: Nieistotna, wkrótce stanie się przestarzała.

Recenzja iPhone'a 14: Nieistotna, wkrótce stanie się przestarzała.

Nasz zespół ekspertów Apple ma wieloletnie doświadczenie w testowaniu wszelkiego rodzaju technologii i gadżetów, więc możesz mieć pewność, że nasze rekomendacje i uwagi krytyczne są dokładne i pomocne. Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy.

IPHONE 15: CO MUSISZ WIEDZIEĆ

– Wydarzenie Apple – Aktualizacje NA ŻYWO – iPhone 15 – iPhone 15 Pro / iPhone 15 Pro Max – Apple Watch Series 9 / Ultra 2 – iOS 17 – watchOS 10
Po raz pierwszy sprawdziliśmy iPhone’a 14 w 2022 roku. Wtedy było jasne, że telefon znajduje się w niezręcznym miejscu w ofercie Apple. Dzieje się tak głównie dlatego, że była to słaba aktualizacja w stosunku do Apple iPhone 13, który pojawił się wcześniej. Powiedzieliśmy, że trudno ją sprzedać, nawet początkującym użytkownikom.

Przejdźmy szybko do września 2023 r., a ta ocena staje się jeszcze bardziej prawdziwa teraz, gdy fani Apple mogą dostać w swoje ręce najnowsze telefony iPhone 15 i iPhone 15 Pro. Ulepszenia tych urządzeń były w tym roku znacznie większe, co oznacza, że iPhone 14 prawdopodobnie bardzo szybko straci na znaczeniu.

Powód tak rozczarowującego startu? A to dlatego, że iPhone 14 miał bardzo. Szczerze mówiąc, mogłem skopiować sekcję z naszej recenzji iPhone’a 13 tutaj. iPhone 14 pod względem obudowy wygląda identycznie jak poprzedni model.

Ma te same kwadratowe krawędzie, aluminiową obudowę klasy lotniczej i ceramiczne szkło ochronne, które według Apple jest najtwardszym ze wszystkich smartfonów. Podobnie jak wszystkie iPhone’y z ostatnich lat, to twardsze szkło może zarysować się łatwiej niż inne, ale kompromis jest taki, że znacznie trudniej jest go stłuc.

Podobnie szklany tył Apple’a jest ładny i wytrzymały, a cały zestaw zapewnia wodoodporność do 6 metrów przez 30 minut i ochronę przed wszystkimi rozlanymi cieczami, jakie życie ma do zaoferowania.
Ta tylna szyba po raz pierwszy jest również oddzielona od głównej obudowy, co znacznie ułatwia naprawę wewnętrznych elementów z tyłu telefonu, a nie z przodu. Wymiana samej szyby jest również tańsza w przypadku napraw pogwarancyjnych.

Jest to mile widziany, choć rzadki, krok w kierunku bardziej naprawialnych urządzeń Apple i należy go pochwalić.
iPhone 14 otrzymał świeże malowanie: w tym roku iPhone 14 będzie dostępny w kolorach Midnight, Blue, Starlight, Purple i (PRODUCT)RED, a także w zupełnie nowym żółtym modelu wprowadzonym w marcu. Zieleń zniknęła, niebieski jest w tym roku znacznie jaśniejszy, a opcja (PRODUCT)RED jest bardziej intensywna.

Jeśli nie masz pewności, który kolor będzie dla Ciebie odpowiedni, warto wpaść do sklepu, aby zobaczyć go osobiście, jeśli to możliwe, lub możesz dokładniej zapoznać się z dostępnymi kolorami iPhone’a 14.
Gdybym miał jedną skargę dotyczącą projektu iPhone’a, byłby to błyszczący tył, który wydaje się nieco mniej luksusowy niż matowy tył iPhone’a 13 i 14 Pro i jest koszmarem dla odcisków palców.

Ponadto, chociaż prawdopodobnie trzymasz iPhone’a w etui, zauważalna jest różnica w jakości i wykończeniu iPhone’a 14 w porównaniu z jego odpowiednikiem Pro i będziesz spędzać dużo czasu na jego czyszczeniu.

Największą zmianą konstrukcyjną jest nowy model Plus. Apple porzucił mini iPhone’a na rzecz dużego 6,7-calowego wyświetlacza o nazwie iPhone 14 Plus. Ma ten sam rozmiar co iPhone 14 Pro Max i zapewnia ogromną powierzchnię ekranu oraz godną pozazdroszczenia żywotność baterii. Czy iPhone 14 Plus będzie popularny, czas pokaże.

Ze wstępnych doniesień wynika, że popyt na Plusa może być równie słaby, jak w poprzednich latach na mini. Jeśli jednak istotna jest żywotność baterii lub większy ekran, jest to zdecydowanie opcja, którą warto wybrać i jeden z niewielu powodów, dla których możesz wybrać tegoroczny model zamiast iPhone’a 12 lub iPhone’a 13.
Nie pokazano tutaj braku kieszeni na kartę SIM we wszystkich tegorocznych modelach Apple iPhone 14.

Jeśli mieszkasz w USA, odtąd będzie to eSIM lub popiersie. Jako użytkownik z Polski  ta zmiana w ogóle mnie nie dotyczy, ale jeśli lubisz używać wielu kart SIM lub wielu urządzeń w podróży lub w inny sposób, być może ponownie rozważysz ofertę iPhone’a 14. Biorąc to pod uwagę, Apple będzie nadal zmierzać w tym kierunku, czy ci się to podoba, czy nie.

Pod maską Apple ulepszyło wewnętrzną konstrukcję iPhone’a, aby poprawić wydajność cieplną i odprowadzanie ciepła, co, miejmy nadzieję, powinno zmniejszyć przegrzanie podczas ładowania i pod dużym obciążeniem, np. podczas grania, poprawiając czas reakcji ulepszonego chipa A15.
Jest też 6 GB pamięci RAM zamiast 4 GB w porównaniu z iPhonem 13, co ponownie poprawi przestrzeń wielozadaniową, jeśli lubisz uruchamiać wiele aplikacji.

iPhone 14 ma ten sam układ A15, co iPhone 13 Pro. Oznacza to, że ma o jeden rdzeń graficzny więcej niż A15 w iPhonie 13, co poprawi wydajność w grach i obsłudze większych plików wideo.

Dla wielu brak A16 i nowego procesora może być rozczarowujący, ale A15 już tak daleko wyprzedza swoją klasę, że niewiele traci. Co więcej, procesor iPhone’a od kilku lat nie jest czynnikiem ograniczającym wydajność, więc nie zniechęcaj się tym, co jest na papierze lub na stole znaki, do których dojdziemy poniżej. Apple twierdzi, że dodatkowy rdzeń GPU jest wart 18-procentowego wzrostu wydajności.

iPhone 14 ma nowe, niestandardowe anteny, dzięki którym możesz podłączyć telefon bezpośrednio do satelity i wykorzystać go w sytuacji awaryjnej. Te ulepszone elementy wewnętrzne obsługują także nową funkcję o nazwie Emergency SOS za pośrednictwem satelity. Co zaskakujące, ta dość istotna funkcja ratująca życie będzie dostępna w ramach subskrypcji i będzie bezpłatna przez dwa lata przy zakupie iPhone’a 14. Ta funkcja jest dostępna tylko w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Aby przezwyciężyć problemy związane z połączeniem satelitarnym, użytkownicy będą prowadzeni za pomocą podpowiedzi, aby odpowiedzieć na krótkie pytania dotyczące sytuacji, w której potrzebują pomocy, aby zminimalizować przesyłanie wiadomości tam i z powrotem w niewiarygodnie ograniczonej przepustowości, a także zabawną minigrę: esque interfejs pozwala użytkownikom kierować telefon we właściwym kierunku, dzięki czemu nie tracą połączenia.

Jeśli chcesz zabrać swojego iPhone’a w dziką przyrodę lub polegać na nim, jeśli chodzi o łączność, gdziekolwiek się udasz, funkcja Emergency SOS może być funkcją, na którą czekałeś. iPhone 14 ma także nowe wewnętrzne części do wykrywania awarii. Posiada ulepszony akcelerometr, który może wykryć zderzenia o sile do 256 Gs, a także nowy żyroskop o dużym zakresie dynamiki, który może wykryć ruchy związane z wypadkami, takie jak uderzenia boczne, uderzenia przednie i tylne oraz przewrócenie się.

Apple twierdzi, że wykorzystało milion godzin rzeczywistych danych do opracowania algorytmów, które działają ze wszystkimi najpopularniejszymi typami samochodów, w tym SUV-ami i sedanami. Na szczęście nie mieliśmy powodu testować tej funkcji, ale jest to kolejny  dodatek zapewniający bezpieczeństwo (pod warunkiem, że działa zgodnie z opisem) i jedna z niewielu wyróżniających się funkcji iPhone’a 14.
iPhone 14 ma ten sam wyświetlacz Super Retina XDR, co iPhone 13, z jasnością HDR do 1200 nitów, doskonałą gęstością pikseli, niesamowitymi kolorami i czernią oraz obsługą Dolby Vision, HDR10 i HLG, a także technologią True Tone dla regulacja balansu bieli.

To wciąż piękny wyświetlacz, ale nie został ulepszony w poprzednich latach. Niestety oznacza to powrót wyświetlacza 60 Hz, co moim zdaniem jest ogromnym rozczarowaniem. Rozpieszczał mnie wyświetlacz 120 Hz w iPhonie 13 Pro i moim iPadzie Pro, więc przetestowanie iPhone’a 14 było prawdziwym krokiem wstecz. Istnieje wiele urządzeń z Androidem w tym samym przedziale cenowym i tańszych, które oferują więcej Hertzów za Twoje pieniądze.

Apple zapewnia także więcej herców za więcej pieniędzy, a wyświetlacz ProMotion 120 Hz w iPhone’ach 13 Pro i 14 Pro to jeden z kilku powodów, dla których prawdopodobnie poradziłbym Ci, żebyś się zdecydował i kupił iPhone’a Pro, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia tylko z wyświetlaczami iPhone’a 60 Hz, nie zauważysz tego punktu i widzę, że pominięcie LTPO i wyświetlacza 120 Hz oznacza znaczną oszczędność kosztów. Ale iPhone 60 Hz w sezonie 2022/23 będzie bardzo rozczarowujący, gdy rywale tacy jak Pixel 6 Pro, Galaxy S22+ i OP10 oferują wyświetlacze 120 Hz.

iPhone 14 oferuje również dokładnie te same możliwości 5G i sieci komórkowej, co iPhone poprzedniej generacji, a także funkcję Emergency SOS za pośrednictwem satelity. Inne powracające funkcje obejmują ładowanie MagSafe i gamę akcesoriów do niego pasujących.

Podobnie jak jego poprzednik, wydajność iPhone’a 14 w dalszym ciągu robi wrażenie. Ulepszony układ A15 wyprzedza konkurencję, a korzystanie z iPhone’a 14 to absolutna przyjemność dzięki płynnej wielozadaniowości i wydajności w grach.

W naszych testach nowy iPhone 14 oferował nieco lepsze testy jednordzeniowe w porównaniu z iPhonem 14 i niższy wynik niż iPhone 13 w teście wielordzeniowym. Podobnie jak w poprzednich latach, w iPhonie nigdy nie chodziło o testy porównawcze i nikt nie używa telefonu do przeprowadzania testów porównawczych.

To tylko liczba w celach informacyjnych. iPhone 14 pozostaje jednym z najbardziej wydajnych procesorowo smartfonów, jakie można kupić za pieniądze. Zauważysz tę wydajność podczas intensywnych działań, takich jak przetwarzanie obrazu fotograficznego za pomocą nowego silnika Photonic i doskonałych funkcji iOS 16, takich jak Live Text.

Jak zapewne wiesz, na iPhonie 14 działa najnowsze oprogramowanie mobilne firmy Apple, a więcej naszych pełnych przemyśleń na ten temat możesz przeczytać w naszej recenzji iOS 16. Warto zauważyć, że na iPhonie 14 nie są dostępne żadne ekskluzywne funkcje systemu iOS 16, co oznacza, że pozostając na iPhonie 12 lub iPhonie 13, nie stracisz niczego, co przegapią nowi użytkownicy urządzeń. Jedynymi godnymi uwagi ekskluzywnymi funkcjami iPhone’a 14 są nowa dynamiczna wyspa i ekran blokady obsługiwany przez wyświetlacz Always-On iPhone’a 14 Pro.

To jeszcze jeden powód, dla którego będę polecał ten telefon, a nie ten, który znajdziesz na końcu recenzji. iPhone 14 ma dłuższą żywotność baterii w porównaniu z iPhonem 13 i wcześniejszymi modelami. Zyski są marginalne, ale firma twierdzi, że wystarczy na 20 godzin odtwarzania wideo w porównaniu do 19 w poprzednich modelach. Jak już wspomniano, iPhone 14 Plus ma ogromną baterię o pojemności 4325 mAh, która wystarczy na 26 godzin odtwarzania wideo, więc jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie najważniejsza, warto rozważyć iPhone’a 14 Plus. Obydwa obsługują także szybkie ładowanie, dzięki czemu można uzyskać 50% baterii w około 30 minut przy użyciu modelu 20 Adapter W, który nie jest dostarczany z telefonem. Nadal otrzymasz ten sam kabel USB-C do Lightning. Plotki wskazują, że Apple rezerwuje złącze USB-C dla iPhone’a 15 w przyszłym roku i szkoda, że musieliśmy na to tak długo czekać. Posiadanie iPhone’a ze złączem Lightning i wielu urządzeń Apple ze złączem USB-C nadal jest ogromnym problemem.

Ogólnie rzecz biorąc, bateria w iPhonie 14 jest nadal dobra, podobnie jak w poprzednich latach. Pomiędzy całodniową żywotnością baterii a szybkim ładowaniem nie jest to czynnik ograniczający. Apple dobrze sobie poradziło, poprawiając czas pracy baterii, jednocześnie ulepszając aparat i ulepszając procesor. iPhone 14 ma dłuższą żywotność baterii w porównaniu z iPhonem 13 i wcześniejszymi modelami. Zyski są marginalne, ale firma twierdzi, że wystarczy na 20 godzin odtwarzania wideo w porównaniu do 19 w poprzednich modelach. Jak już wspomniano, iPhone 14 Plus ma ogromną baterię o pojemności 4325 mAh, która wystarczy na 26 godzin odtwarzania wideo, więc jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie najważniejsza, warto rozważyć iPhone’a 14 Plus. Obydwa obsługują także szybkie ładowanie, dzięki czemu można uzyskać 50% baterii w około 30 minut przy użyciu zasilacza o mocy 20 W, który nie jest dostarczany z telefonem. Nadal otrzymasz ten sam kabel USB-C do Lightning. Plotki wskazują, że Apple rezerwuje złącze USB-C dla iPhone’a 15 w przyszłym roku i szkoda, że musieliśmy na to tak długo czekać. Posiadanie iPhone’a ze złączem Lightning i wielu urządzeń Apple ze złączem USB-C nadal jest ogromnym problemem.
Ogólnie rzecz biorąc, bateria w iPhonie 14 jest nadal dobra, podobnie jak w poprzednich latach. Pomiędzy całodniową żywotnością baterii a szybkim ładowaniem nie jest to czynnik ograniczający.

Apple dobrze sobie poradziło, poprawiając czas pracy baterii, jednocześnie ulepszając aparat i ulepszając procesor. Aparat to jedno z niewielu miejsc, w których iPhone 14 przewyższa swoich bezpośrednich poprzedników, iPhone’a 12 i iPhone’a 13. Zaczniemy od krótkiego przeglądu technicznego tego, czego można się spodziewać na papierze, a następnie wykonamy kilka zdjęć testowych.
iPhone 14 ma nowy aparat główny z większym sensorem i większymi pikselami. Posiada również nową lampę True Tone Flash. Oznacza to lepsze oświetlenie wszystkich zdjęć, zwłaszcza tych przy słabym oświetleniu.

Według Apple silnik Photonic Engine, dostępny wyłącznie w iPhone’ach 14 i 14 Pro, zapewnia 2,5-krotne wzmocnienie przy słabym oświetleniu i 2-krotne w aparacie Ultra Wide, który nie został zmodernizowany.I to jest wielkie oszustwo firmy APPLE z uwagi na fakt iż aparat telefonu zupełnie nie radzi sobie w trudnych sytuacjach-słabe oświetlenie. Idealnie radził sobie zwykły Samsung zdjęcia były bardzo wyraźne nie to co z Iphona 14.
Przedni aparat obsługuje teraz autofokus, co powinno usprawnić wykonywanie selfie, szczególnie w przypadku zdjęć grupowych. Przysłona jest również szybsza, co zapewnia lepszą ostrość i wydajność oświetlenia przy słabym oświetleniu, ponownie wspomagany przez silnik fotoniczny.
W skrócie: Photonic Engine wykorzystuje proces Apple Deep Fusion na wcześniejszym etapie przetwarzania obrazu, aby wydobyć więcej szczegółów na zdjęciach oraz lepsze i jaśniejsze kolory.
Kolejną aktualizacją w tym roku jest wideo z zupełnie nowym trybem akcji zapewniającym wyjątkowo płynne wideo i kinowe wideo teraz w rozdzielczości 4K 30 FPS, co stanowi duży skok w stosunku do 1080p w porównaniu z zeszłym rokiem. iPhone 14 nadal konkuruje w dziwnej lidze, podobnie jak inne urządzenia, ze względu na odwieczny podział na systemy Android i iOS, który definiuje sposób korzystania ze smartfonów.

Chociaż jeśli dużo lub nawet nieznacznie inwestujesz w ekosystem Apple, prawdopodobnie będziesz chciał pozostać na bieżąco, jeśli jesteś użytkownikiem Androida, prawdopodobnie będziesz potrzebować bardzo dobrego powodu, aby się przełączyć.

W przypadku pierwszej grupy iPhone 14 firmy Apple konkuruje z innymi iPhone’ami, a mianowicie iPhonem 14 Pro oraz iPhonem 13, iPhonem 12 i SE. Jak wspomniano na wstępie, iPhone 14 Pro to w tym roku ogromna aktualizacja i jest to prawdopodobnie najbardziej zauważalna przepaść w swojej klasie pomiędzy iPhone’ami Pro i non-Pro firmy Apple w historii. Dzięki aparatowi 48 MP, procesorowi A16, wyświetlaczowi Always-On, dynamicznej wyspie i częstotliwości odświeżania 120 Hz iPhone 14 Pro przyćmiewa iPhone’a 14, prawdopodobnie o więcej niż wskazywałaby różnica cenowa wynosząca 200 dolarów. Używając obu modeli od chwili premiery, mogę śmiało powiedzieć, że iPhone 14 Pro znacznie wyprzedza zwykły model i niewątpliwie warto go rozważyć w porównaniu z modelem 14.

Jeśli szukasz iPhone’a, serdecznie polecam, a nawet namawiam użytkowników, aby wybrali iPhone’a 14 Pro zamiast zwykłego iPhone’a 14, jeśli mogą sobie na to pozwolić. Możesz też całkowicie pominąć iPhone’a 14 i zamiast tego uzyskać najnowszego iPhone’a 15.
Jeśli jednak szukasz iPhone’a i koszt jest istotnym czynnikiem przy Twoim zakupie, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, kupując iPhone’a 13 i iPhone’a 12, które dla wszystkich będą nie do odróżnienia od iPhone’a 14 ale najbardziej żądni energii użytkownicy, którym i tak prawdopodobnie lepiej będzie wybrać Pro. Nasi przyjaciele z Android Central rzetelnie informują mnie, że Google Pixel 6 Pro to topowy produkt dla rywala iPhone’a 14. Ten telefon wygląda znacznie atrakcyjniej na papierze dzięki teleobiektywowi 48 MP i szerokiemu aparatowi 50 MP. Oferuje także lepszą żywotność baterii oraz 6,7-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz i znacznie wyższym PPI. (512 w porównaniu z 458/460). Oczywiście iPhone 14 nadal może pochwalić się znacznie lepszym procesorem i jasnością, ale z przykrością muszę stwierdzić, że użytkownicy Androida wydają się znacznie lepiej radzić sobie z Pixelem 6 Pro. Jeśli wolisz Samsunga, Galaxy S23 ponownie oferuje częstotliwość odświeżania 120 Hz, 50 MP. główny aparat i wideo 8K. iPhone 14 wygrywa jednak tutaj, jeśli chodzi o czas pracy baterii i procesor A15.

Jeśli jakimś cudem udało Ci się dotrwać do 2023 roku bez wybierania strony w potyczce iOS vs Android, iPhone 14 jest blisko swoich rywali w wielu obszarach, a wodoszczelny ekosystem Apple i iOS 16 wykonują dużą robotę . Istnieje jednak wiele tańszych opcji „pierwszego iPhone’a”, które są tak samo opłacalne jak iPhone 14. IPhone 14 Plus jest być może łatwiejszy w sprzedaży ze względu na znacznie większą obudowę, co czyni go wyjątkowym modelem w tegorocznej ofercie w porównaniu do minionych lat. Jednak paradoksalnie, ze względu na wyższą cenę, jeszcze łatwiej jest polecić potencjalnym klientom wersję rozciągającą do wersji Pro.
iPhone 14 Plus jest szczególnie godny uwagi dla użytkowników mających potrzeby związane z dostępnością. Większy wyświetlacz będzie łatwiejszy w obsłudze i czytaniu dla osób niewidomych i niedowidzących. Natomiast większa powierzchnia umożliwi bardziej dostępne interakcje dla każdego, kto ma trudności motoryczne. iPhone 14 Plus to także telefon, który warto kupić, jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie priorytetem na liście życzeń iPhone’a. Prawdopodobnie zapewni to najdłuższy czas pracy baterii w iPhonie, więc nie należy tego lekceważyć, jeśli całodzienne użytkowanie jest koniecznością, a nie można ryzykować posiadania telefonu z baterią, która Cię zawiedzie. Powinieneś to kupić, jeśli:
Nie możesz sobie pozwolić na Pro ani nowego iPhone’a 15, ale zdjęcia są najważniejsze. iPhone 14 oferuje przyzwoite ulepszenia aparatu w porównaniu z poprzednimi latami. IPhone 14 Pro oferuje więcej (iPhone 15 oferuje znacznie więcej), ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na takie rozciągnięcie, jest to ulepszenie w stosunku do poprzednich generacji, szczególnie jeśli chodzi o jakość aparatu.
Zależy Ci na bezpieczeństwie iPhone 14 jest udoskonalony w stosunku do poprzednich lat dzięki funkcjom Alarmowego SOS przez satelitę i funkcji wykrywania awarii. Jeśli więc te funkcje są ważne, nie wybieraj starszej wersji. Pamiętaj tylko, że iPhone 14 Pro również oferuje te funkcje i wiele więcej.
Lubisz odrobinę koloruIPhone 14 oferuje znacznie bardziej żywą i zabawną gamę kolorów w porównaniu do iPhone’a 14 Pro.
Chcesz dużego iPhone’a w kształcie Plusa. To wreszcie rok 6,7-calowego iPhone’a bez wersji premium Pro, oferującego ogromny ekran i niesamowitą żywotność baterii.
Nie powinieneś tego kupować, jeśli:
Masz ograniczony budżetJeśli kupujesz iPhone’a, ale martwisz się kosztami, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, kupując iPhone’a 12 lub iPhone’a 13, a nawet iPhone’a SE, który zapewni prawie wszystkie funkcje iPhone’a 14 i ekosystemu Apple za mniej.
Możesz sobie pozwolić na Pro lub iPhone’a 15. Pro jest znacznie lepszy niż iPhone 14, więc jeśli możesz rozciągnąć dodatkowe koszty, powinieneś. Podobnie, jeśli chcesz się poszaleć, powinieneś zamiast tego kupić najnowszy model iPhone’a 15.
Kupiłeś iPhone’a w ciągu ostatnich dwóch lat Jeśli nie uczestniczysz w programie aktualizacji iPhone’a lub hojnym programie operatora, nic tutaj nie gwarantuje wydawania pieniędzy na aktualizację z iPhone’a 12 lub iPhone’a 13.
Wszystko zależy od aparatuAparat iPhone’a 14 Pro jest znacznie lepszy od iPhone’a 14 i zdecydowanie jest to opcja, którą w tym roku wybiorą zapaleni iPhone’owcy.
Chcesz przyzwoitej częstotliwości odświeżania. Kolejny rok w 60 Hz jest naprawdę rozczarowujący dla iPhone’a 14 i nie jest to wybór dla każdego, kto korzystał z iPhone’a „Pro” lub MacBooka Pro ProMotion.

Polecanie iPhone’a 14 jest moim zdaniem dość problematyczne. Jak mam nadzieję, już zauważyłeś, jestem całkowicie przekonany, że iPhone 14 Pro oferuje w tym roku znacznie więcej telefonu za swoje pieniądze pomimo wzrostu ceny i że każdy, kto może sobie pozwolić na dodatkowy krok, powinien go kupić. Każdy, kto próbuje zaoszczędzić pieniądze, nie kupując Pro, powinien zaoszczędzić jeszcze więcej i nie kupować iPhone’a 14. Jeśli potrzebujesz iPhone’a, iPhone 12 lub iPhone 13 są znacznie tańsze i prawie tak samo dobre.

Teraz, gdy iPhone 15 jest również z nami, kupowanie iPhone’a 14 staje się jeszcze bardziej bezsensowne. Tak, jest taniej. Ale nie jest to po prostu godna aktualizacja w stosunku do poprzednich modeli, co jest jeszcze bardziej widoczne teraz, gdy iPhone 15 jest już na rynku.
Użytkownicy Androida, którzy chcą dokonać skoku, uznają iPhone’a 14 za rozczarowującą opcję sprzętową w porównaniu z wiodącymi telefonami w tym samym przedziale, ale jak wszyscy inni, spójrzcie na Pro, aby w tym roku pozbyć się swędzenia związanego z aktualizacjami.

Według Naszego werdyktu IPhone 14  nie jest wart swojej ceny a także co najważniejsze jest to telefon bardzo przereklamowany w mediach. telefon zbiera coraz gorsze recenzje z uwagi na wiele problemów oraz jak już wcześniej pisaliśmy aparat fotograficzny. Kolejnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę to brak ładowarki w zestawie z telefonem. Wydając za telefon blisko 5000 tysięcy złoty wypadało by dołożyć ładowarkę. Kupno nowej  rekomendowanej przez producenta to wydatek ponad 140 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *